Wyniki wyszukiwania dla:

Wycieczka do Austrii

Jak co roku uczniowie uczęszczający na zajęcia mniejszości niemieckiej wybrali się na zasłużony wypoczynek po całym roku nauki do kraju niemieckojęzycznego. Tym razem wybór germanistek – pani Aleksandry Krajewskiej oraz pani Katarzyny Goleśny – padł na piękną Austrię! Czy wiecie, gdzie swoją siedzibę ma producent znanego napoju RedBull? Tak jest: zwiedziliśmy Salzburg. Chodziliśmy po murach nigdy nie zdobytej twierdzy i wysłuchaliśmy historii związanej z bykiem i oblężeniem murów. Ale przecież Salzburg to przede wszystkim miasto Mozarta, który tu urodził się i żył. Dlatego też część z nas odwiedziła Dom Mozarta, a potem wszyscy udaliśmy się do zachwycającego Muzeum Historii Naturalnej. 

Drugi dzień przyniósł nowe wyzwania, które ochoczo podjęliśmy: wybraliśmy się w góry. Wjechaliśmy kolejką na szczyt Grünberg, by stamtąd wdrapać się na wieżę widokową. Niezapomnianych przeżyć dostarczyły nie tylko widoki, ale też zjazd zjeżdżalnią z wieży. W drogę powrotną na dół wybraliśmy się pieszo, pomimo kropiącego deszczu. Błotnista górska ścieżka była dla nas wyzwaniem, ale nie poddaliśmy się. Motywowała nas myśl o rejsie statkiem po rozgrzanym słońcem polodowcowym jeziorze alpejskim Mondsee. 

Trzeciego dnia odwiedziliśmy aż 3 miejsca:  

  • St. Wolfgang – miasteczko nad jeziorem Wolfgangsee, tu zobaczyliśmy Kościół pw. św. Wolfganga, 
  • najbardziej urokliwe miasteczko świata – Hallstatt, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, 
  • Bad Ischl – miasto uzdrowiskowe, w którym spotkali się i zakochali w sobie cesarz Franciszek Józef i słynna Sisi. Zwiedziliśmy ich letnią rezydencję. 

Wycieczka była bardzo udana, a pogoda nas rozpieszczała 😊. 


Podziel się tym wpisem: