Wyniki wyszukiwania dla:

Współpracownicy Salezjańscy


Wspólnota Salezjanów Współpracowników w Zabrzu powstała 8 grudnia 2015 roku. Koordynatorką jest Manuela Rusiecka natomiast księdzem delegatem ks. Andrzej Rolnik SDB. Obecnie liczy 9 czynnych członków, którzy są byłymi wychowankami salezjańskimi, pracownikami szkoły, wychowawcami oraz trenerami sportowymi.

Salezjanin Współpracownik w duchu św. Jana Bosko uczestniczy w posłannictwie kościoła oraz żyje Ewangelią. Dba o to, aby wychowywać młodych ludzi na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan oraz prowadzi ich drogą prowadzącą do zbawienia.

Członkowie zabrzańskiej wspólnoty charyzmat księdza Bosko w życiu codziennym realizują w pracy zawodowej (m.in. jako nauczyciele), jako wychowawcy, wolontariusze w Oratorium oraz trenerzy w Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS. Współpracownicy starają się w taki sposób dostosować formy swojej służby, aby odpowiadała na aktualne problemy i zapotrzebowanie. Oprócz działalności wychowawczej Współpracownicy umacniają swoją wiarę oraz poczucie wspólnoty podczas comiesięcznych spotkań formacyjnych rozpoczynających się Eucharystią.

Jeśli chcesz nas poznać, dowiedzieć się czegoś więcej o Stowarzyszeniu i o tym jak działamy, przyjdź na Mszę Świętą w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 9:00.